Archetypy Finansowe

Archetypy Finansowe
Certyfikowany Coach metody Sacred Money Archetypes® – Archetypy Finansowe

Poznaj metodę Sacred Money Archetypes® , czyli Archetypy Finansowe, dzięki której rozszyfrujesz swój wewnętrzny kod finansowy!

Dzięki niej będziesz mogła zgodnie ze swoimi predyspozycjami zarządzać swoimi pieniędzmi w świadomy sposób.

Na czym polega program?

Program Sacred Money Archetypes (Archetypy Finansowe) zamiast przekazywania obietnic i suchej teorii o pomnażaniu majątku, pozwala na poznanie archetypów, które mają wpływ na podejmowane przez Ciebie decyzje związane z Twoimi finansami. Odkrywając swój najsilniejszy archetyp robisz pierwszy krok do zrozumienia swojego nastawienia i postępowania z pieniędzmi.

Archetypy Finansowe pomogą Ci m.in.:

 • uwolnić się od niesłużących wzorców związanych z pieniędzmi
 • obudzić respekt w stosunku do pieniędzy
 • ustanowić Twoje finansowe granice
 • odnowić i wzmocnić Twoją relację z pieniędzmi

 Ich krótkie opisy znajdziesz poniżej.

Na warsztatach lub sesjach indywidualnych dowiesz się jak Twoje najmocniejsze archetypy mogą pomóc Ci w zarządzaniu Twoimi pieniędzmi oraz jakie wyzwania stoją przed Tobą w tej kwestii.

Dla kogo dedykowany jest program?

Metoda skierowana jest do kobiet, które chcą poznać, jak oddziałuje ich osobowość na zarządzanie przez nie pieniędzmi. Chcą namierzyć źródło swoich blokad i przebić tak zwany finansowy sufit. Podróż przez świat archetypów jest przystępnym, przyjemnym i skutecznym sposobem, aby to zrobić.

CHCE POZNAĆ SWOJE ARCHETYPY FINANSOWE

*******

Archetypy Finansowe - Władczyni
Władczyni / Ruler

Władczyni

Posiada wewnętrzny ogień, potrzebę tworzenia, które sprawiają, że jest niepowstrzymaną, pełną pasji siłą mającą wpływ na innych, a co za tym idzie na znaczący przychód. Pieniądze są dla niej często miarą jej osiągnięć i sukcesu. Kocha dążyć do celu i stawiać sobie wyzwania, które przesuwają jej granice tego co wydaje się możliwe. Te cechy sprawiają, że często postrzegana jest jako naturalna przywódczyni.

Z natury ambitna i uparcie zdeterminowana. Te cechy mogą jednak często sprawiać, że czuje się nieusatysfakcjonowana tym, gdzie znajduje się w swoim życiu i co osiągnęła, bez względu na swoje dotychczasowe sukcesy i osiągnięcia. Przez to czuje ciągły wewnętrzny niepokój i przynaglenie, aby robić więcej. Potrafi również być dla siebie najsurowszą opiniodawczynią nieustannie podnoszącą poprzeczkę.

Jeżeli chodzi o wydawanie pieniędzy jest raczej konserwatywna. Jednak pewna cząstka niej będzie naprowadzała ją na rzeczy i wydatki, które mają podkreślić jej status.

Wyzwanie stanowi dla niej stworzenie w swoim życiu harmonii. Przeszkadza jej w tym kariera lub biznes, które opanowują większość czasu, energii i uwagi. Ma tendencję do pracoholizmu. Nie mniejszym wyzwaniem stanowi dla Ciebie sztuka odpoczynku oraz umiejętność cieszenia się życiem w danej chwili.

Zobacz również nagranie na YouTube.

___________________________________________________________________________________________________

Skarbniczka

Jej relacja z pieniędzmi jest bardzo zżyta i może wydawać się, że stanowią idealną parą. Zazwyczaj żyje zdecydowanie poniżej swoich potrzeb, dużo uwagi przywiązuje do zarządzania pieniędzmi, kocha odkładać i jest wyjątkowo oszczędna. Raczej nie dzieli się kwestiami związanymi z pieniędzmi i szybko ocenia innych bazując na ich nawykach finansowych i na tym na co wydają. Wewnętrznie może kierować nią strach i szybko może popadać w stan, w którym czuje, że ma niewystarczającą ilość pieniędzy, pomimo, że ma wiele źródeł dochodu. Wydanie nawet małej ilości pieniędzy może u niej wywoływać uczucie stresu, lęku lub winy. Uważa, że to jej osobista odpowiedzialność, aby zabezpieczyć się finansowo. Nie ufa innym w kwestii swoich pieniędzy i swojego finansowego bezpieczeństwa.

Wyzwaniem dla niej jest pozwolenie Sobie na ujrzenie swojego potencjału i tego co może osiągnąć, zamiast ciągłej kontroli całego świata wokół siebie. Gdy jednak tego dokona dojrzy coraz to mocniej rozszerzające się możliwości na większe bogactwo i bogatsze oraz bardziej satysfakcjonujące życie.

Zobacz również nagranie na YouTube.

Archetypy Finansowe - Skarbniczka
Skarbniczka / Accumulator

___________________________________________________________________________________________________

Archetypy Finansowe - Buntowniczka
Buntowniczka / Maverick

Buntowniczka

Jest wysoce kreatywna w kwestii pieniędzy i kocha zamieniać proces ich zdobywania w grę, którą ma wygrać. Ma naturalną zdolność do radzenia sobie ze skomplikowanymi transakcjami i szukaniem przewagi w różnych sytuacjach. Jej chęć i poczucie komfortu w kwestii podejmowania ryzyka, może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji finansowych, które innych onieśmielają lub odstraszają. Często może doświadczać szczytów i dołków finansowych, jednak każdy upadek nie trwa długo.

Dużą uwagę poświęca kwestiom finansów. Może być genialna w kwestii czytania kontraktów i wynajdowania sprytnych sposobów wyjścia z sytuacji lub wynajdywania korzystnych możliwości. Szuka dreszczyku emocji w swoich finansowych posunięciach. Może prowadzić ekstrawagancki styl życia będąc jednocześnie bardzo skrytą w kwestii pieniędzy.

Wyzwaniem dla niej może być utemperowanie swojej chęci zdobycia dużych wygranych, która może doprowadzić do finansowych problemów. Stabilność finansową osiągnie tylko gdy zostanie ona zaprezentowana jako gra, którą chce wygrać. 

Zobacz również nagranie na YouTube.

__________________________________________________________________________________________________

Alchemiczka

Ma niezwykłą relację z pieniędzmi. Raz je kocha, raz nienawidzi. Często wypowiada się ostro i gwałtownie przeciwko pieniądzom oraz niesprawiedliwości na świecie, że jedni pławią się w bogactwie, gdy inni głodują i ledwo wiążą koniec z końcem.

Jest niesamowita w tworzeniu pomysłów, które mogą zmieniać ludzkie życie oraz cały świat. Nawet w biznesie jej motywacja ma zazwyczaj altruistyczne podłoże i pociągają ją niekonwencjonalne lub alternatywne sposoby zarabiania pieniędzy. Dzięki temu może być silną, inspirującą liderką pokazującą nowe możliwości w nowym świetle.

Często jest niecierpliwa, rozdrażniona, a nawet wściekła, że w ogóle musi zajmować się pieniędzmi. Może to być potężna blokada, aby w ogóle mieć wpływ, na temat którym się pasjonuje.

Dwoistość jej natury może często doprowadzić do sytuacji, w której jest zależna od innych w kwestii pieniędzy, zamiast stworzyć własną niezależność finansową.

Wyzwaniem dla niej jest skierowanie swojej ogromnej energii, aby zmonetyzować swoje pomysły i ujrzeć, ile dobra mogą pieniądze zrobić dla świata. Takie podejście pomoże przekształcić jej niesamowite pomysły w finansowy sukces i osobistą satysfakcje, oparte na głębokim wewnętrznym znaczeniu i sensie tego co robią.

Zobacz również nagranie na Youtube.

Archetypy Finansowe - Alchemiczka
Alchemiczka / Alchemist

__________________________________________________________________________________________________

Archetypy Finansowe - Romantyczka
Romantyczka / Romantic

Romantyczka

Uwielbia żyć chwilą. Często wydając pieniądze na chwilowe przyjemności takie jak jedzenie, ubrania, zabawki, doświadczenia. Wszystko to co wywołuje natychmiastową satysfakcję i cielesne przyjemności. Rzadko pieniądze stanowią centrum jej zainteresowania. Wydają się być kwestią odwracającą uwagę od tego co naprawdę liczy się w życiu.

Myśl, że nie może sobie czegoś kupić, budzi w niej sprzeciw i bunt. Wyraża się on często w nadmiernym wydawaniu i niechęci do zmierzenia się z finansową sytuacją. Często wydaje znacznie powyżej swoich potrzeb, mówiąc sobie, że „na to zasługuje!”

Jest zmotywowana do oszczędzania pieniędzy tylko w sytuacji, gdy zbiera na coś konkretnego. Gdy tylko osiągnie zamierzoną kwotę, sytuacja zaczyna się od nowa.

Zazwyczaj żyje na poziomie powyżej własnych potrzeb i możliwości. Wmawia sobie, że jest beznadziejna w kwestiach finansowych. Wywołuje to u niej uczucie braku mocy sprawczej we własnym życiu i bezradność.

Wyzwaniem jest dla niej wykreowanie w swoim życiu harmonii. Takiej, która da jej przyjemność i radość życia bez jednoczesnego podążania za każdym emocjonalnym impulsem oraz imprezowego spędzania czasu, który pociąga za sobą ogromne koszty finansowe.

Powinna znaleźć przyjemność i radość z życia przy jednoczesnej dbałości o swoje kwestie finansowe. Da jej to poczucie spełnienia.

Zobacz również nagranie na YouTube.

__________________________________________________________________________________________________

Łączniczka

Zazwyczaj ma poczucie, że pieniądze zawsze są i będą dostępne. Pozwala jej to żyć życiem wolnym od finansowych trosk i stresu z tym związanego. Ma tę niewinną wiarę, że wszystko skończy się pozytywnie.

Drugą stroną medalu tej sytuacji jest fakt, że bardzo łatwo może zostać wykorzystana przez innych, bo ślepo wierzy, że ktoś „dobrze” zajmie się jej pieniędzmi. To w konsekwencji może doprowadzić ją do miejsca, gdzie będzie zmuszona polegać finansowo na innych.  Pieniądze nie są po prostu czymś, czemu poświęca swoją uwagę, tak samo jest z zarządzaniem swoimi pieniędzmi.  W zasadzie może nawet nie próbować.

W środku gromadzi jednak takie uczucia jak niedowartościowanie czy brak pewności siebie. Wzmocnienie jej relacji z pieniędzmi najlżej przyszłoby do niej, gdyby skupiła się na przekuciu swoich osobistych relacji w finansowy przepływ. To właśnie sprawia, że króluje w tworzeniu relacji lub spółek, które przynoszą nowe możliwości, biznesy i klientów. Tak długo jak skupia się na tym, aby być odpowiednio opłacaną i bardziej bezpośrednio zaangażowaną w finansowe detale w swoim życiu, może stworzyć bogactwo i dobrobyt z jednoczesnym zdrowym poczuciem własnej wartości i samoakceptacji.

Zobacz również nagranie na YouTube.

Archetypy Finansowe - Łączniczka
Łączniczka / Connector

__________________________________________________________________________________________________

Archetypy Finansowe - Gwiazda
Gwiazda / Celebrity

Gwiazda

Zazwyczaj ma charyzmatyczną osobowość przyciągającą jak magnes niesamowitych ludzi i doświadczenia. Często zdarza się, że trzyma swoją moc ukrytą pod wieloma warstwami. Jednak, gdy odkryje swoją prawdziwą naturę i stanie w świetle reflektorów, zrobi to w magiczny sposób. Uwielbia ściągać uwagę, tak na siebie, jak i na innych.

Niezwykle docenia siłę pieniądza, która otwiera przed nią różne drzwi. Zazwyczaj jest naturalną liderką.

Wyzwaniem dla niej jest niewydawanie wszystkich, albo i więcej, pieniędzy niż do niej przychodzi. Chociaż ma wyjątkowe zdolności do ich przyciągania w swoim życiu. Nie jest sytuacją niezwykłą, że ma w swoim życiu kogoś kto ogarnia za nią kwestie finansowe i płaci rachunki za jej rozrzutny styl życia. Pewność siebie, którą kreuje na zewnątrz, może być jedynie kompensatą uczucia ignorowania, odrzucenia lub krytycyzmu pod swoim adresem w młodości. Niezmiernie ważne jest, aby odważyła się być w centrum uwagi i czuła się doceniona i akceptowana bez swojej hojnej rozrzutności.

Zobacz również nagranie na YouTube.

__________________________________________________________________________________________________

Karmicielka

Zawsze chce śpieszyć z pomocą w bezinteresownej hojności.

Gdy tylko znajdzie się ktoś w potrzebie śpieszy z pomocą drenując często własne zasoby czasowe, energetyczne oraz finansowe. Jest to często powodem nawiązywania dysfunkcyjnych relacji i problemów z ustanawianiem granic.

Jeżeli chodzi o nią robi się ostrożna i powściągliwa w kwestii pieniędzy i nie tylko. Doskonale radzi sobie z oszczędzaniem pieniędzy, jednak zamiast inwestować w siebie, odmawia sobie, a rozdaje innym. Sprawia to, że zamienia się w bank dla tych którzy potrzebują pomocy. Doprowadza to często do sytuacji, w której sama popada w długi. Oddaje siebie, swój czas, energię i pieniądze. Może to skutkować, że nie zostanie już nic dla niej, aby zadbać o siebie, swoje życie i karierę.

Podczas gdy świat widzi ją jako zawsze miłą, uczynną, pomocną i wspierającą, w środku może gromadzić złość i frustrację, że jest wykorzystywana lub z braku poczucia szacunku od innych, co może zaowocować brakiem szacunku wobec siebie samej.

Wyzwaniem dla niej jest umiejętność stawiania granic i wiara, że te granice wzmocnią innych i dadzą im bezcenną lekcję/pomoc.

Zobacz również nagranie na YouTube.

Archetypy Finansowe - Karmicielka
Karmicielka / Nurturer

Sacred Money Archetypes® to zastrzeżony znak towarowy, który należy do Heart of Success, Inc. Używany na licencji dla ASANKA Anna Stępień-Kraska Copyright 2021 Kendall SummerHawk.

REKOMENDACJE

Rekomendacje
Rekomendacje
Rekomendacje
Rekomendacje
Rekomendacja
Rekomendacja
0
  0
  Twój koszyk
  Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu